Kategórie

Teleskopické tribúny do sál a kultúrnych domov Vyberte kategóriu.

Trybuna teleskopowa audytoryjna


Sme výrobcom a dodávateľom teleskopických tribún a hľadísk s moderným skladacím systémom. Naše materiálové a konštrukčné riešenia dokážu uspokojiť aj tých najnáročnejších klientov. 

SYSTÉM TT-ALFA

Popis systému
Systém je určený pre sály, kiná, divadlá, ako aj pre telocvične a športové haly. Charakteristickým rysom tohto systému je, že po zložení získame jednotný povrch vyrobený z predných panelov po celej výške tribúny. Platformy sú k dispozícii od prvého radu a majú postupné rozdiely v úrovniach, min. 300 mm, každá podesta na schodisku je vybavená medzistupňom s výškou rozdielnej polovice rozdielu (150 mm).
Výhodou nášho systému je, že prvý stupeň na tribúne je priamy prístup, je vysoké iba 168 mm, takže nie je potrebné zakaždým pridávať medzistupne pred tribúnu (maximálna povolená výška schodu je pre tento typ zariadení 175 mm).

Trybuna składana


SYSTÉM INŠTALÁCIE SEDADIEL

Sedadlá sa dajú sklopiť rýchlym zatiahnutím bezpečnostnej zámky proti náhodnému sklopeniu a odblokovaním otáčania stlačením tyče umiestnenej pod sedadlami pomocou nôh.
Na druhej strane sa zvislá poloha modulov sedadla vykoná rýchlo ich zdvihnutím, poloha sa uzamkne automaticky, stačí iba stlačiť ďalšie zámky polohy nohou, aby sa zabránilo náhodnému sklopeniu počas používania.

Fotele VIP tappicerowane, SPORTPLUS FLIP

SEDADLÁ

Sedadlá SPORTPLUS FLIP ® sú špeciálnym typom sedadiel pre teleskopické tribúny a hľadiská systému TT-ALFA.
Gravitačný skladací mechanizmus s pohyblivým operadlom zaisťuje pohodlné a ergonomické použitie s výraznou úsporou miesta v hľadisku.
Nosná konštrukcia sedadiel je vyrobená z oceľových stožiarov. Profilové operadlo vyrobené z preglejky ohnutej do polomeru R850 mm, hrúbky 10 mm, celočalúnená. Skelet na upevnenie operadla je vyrobený z 3 mm plechu, ohnutého s polomerom R850 mm. Doska operadla chráni materiál operadla pred nečistotami.
Sedadlo plné polyuretánovej peny, celé čalúnené, s vyšitým číslom sedadla v čelnej rovine (voliteľné).
Lakťová opierka integrovaná do celku, spoločná pre susedné miesta. Lakťové opierky sa sklopia a zdvihnú pomocou pružiny automaticky, keď je obsadené ktorékoľvek zo susedných sedadiel. Oceľová konštrukcia lakťovej opierky, drevená povrchová úprava, lakovaná / morená preglejka 255x50 mm, hrúbka 10 mm, ohnuté spredu do polomeru R50 mm.
Všetky mechanické spojenia sú vyrobené z polyamidových klzných ložísk (bez kontaktu oceľ - oceľ).
Rozmery sedadla:
Osový rozstup sedadiel: 525 mm,
Hĺbka sedadla: 500 mm, výška operadla nad sedadlom - 500 mm.
Výška sedadla zdvihnutá / obsadená: 910 mm, znížená / neobsadená: 790 mm.
Celková hĺbka sedadla zdvihnutého / obsadeného: 600 mm, zníženého / neobsadeného: 160 mm.

Fotele składane, trybuna teleskopowa

KONŠTRUKCIA

Štruktúra teleskopickej tribúny je založená na systéme posuvných rámov. Pojazdové rámy sú vyrobené z oceľových profilov lakovaných práškovou farbou, nosné tyče sú vyrobené z rozmerov 80x40 mm (až do 5 radov), 100x40 (6-11 riadkov) alebo 120x40 (12-18 riadkov). Vďaka polyamidovému valčekovému systému sa tribúna ľahko skladá, takže ju môže rozložiť jedna osoba.

Pojazdové rámy sú vybavené kolesami a pojazdovými valčekmi:
- trakcia na podlahe: polyamid s prídavným polyuretánovým dezénom, s priemerom 100 mm a šírkou 40 mm, každý s dvoma guľkovými ložiskami, v rozsahu 4 kolies pre jeden pojazdový rám.
- horné nosné vodiace prvky: polyamid s priemerom 55 mm a šírkou 33 mm, každé vybavené dvoma guličkovými ložiskami.
- spodné vedenie, rozstup a nastavenie vzájomného nastavenia polohy rámu: polyamid s priemerom 25 mm a šírkou 10 mm, vybavený guľkovými ložiskami.
Zvýšený počet kolies spôsobuje, že bodové zaťaženie podlahy je malé (menej ako 1 kN na koleso). V podvozku sa používajú iba valčeky s guľkami z polyamidu (guľkové ložiská). Nasledujúce rámy sú vedené iba pomocou plastových vodiacich valčekov, vďaka čomu boli všetky kontaktné body z ocele a ocele medzi nasledujúcimi rámami úplne vylúčené, čo robí skladací systém ľahkým, hladkým, tichým a spoľahlivým.
Nosná konštrukcia tribúny je založená na nosných nosníkoch z dvojitého profilu 100x40 (celkom 200x40 mm), ktorý je zároveň nosným prvkom tribúny. Hlavné nosné nosníky pôsobia aj ako stúpačky, ktoré uzatvárajú priestor plošiny, čo zabraňuje pádu predmetov z plošiny pod stojanom.

Trybuna teleskopowa

PODESTY A STUPNE

Priamo na predné nosníky sú pripevnené plošinové dosky z protišmykovej preglejky hrúbky 18 mm v hnedej, čiernej alebo šedej farbe. Platformy je možné zakryť kobercom, ktorý je zafixovaný a ukončený hliníkovými lištami.
Štandardne ponúkame  aj veľmi estetický a moderný schodiskový profil LEDSTEP s dvojitou protišmykovou šnúrou a spodným osvetlením v LED technológii, v čiernej alebo saténovej farbe.

PREDNÝ PANEL

Panely sú štandardne vyrobené z dosky s hrúbkou 18 mm  šedej farbe RAL 7035. Na požiadanie je možné použiť aj dosku HPL 8mm, alebo MDF doska.

BEZPEČNOSTNÉ ZÁBRANY

Bočné zábrany sa zvyčajne inštalujú od druhého pristátia (prvé nie je potrebné).
Zadné zábrany sa inštalujú, keď je tribúna samostatne stojaca alebo keď sú v zadnej časti tribúny nezabezpečené priestory.
V prípade trvalo namontovaných tribún je možné alternatívne ako zadné zábrany plošinu vyplniť, kým nie je úplne uzavretá stenou.

Bočné lišty je možné vyrobiť v niekoľkých variantoch:
TYP BT1: pevná zvislá zábrana - pre tribúny do 5 radov.
TYP BT2: odnímateľná zvislá zábrana - v prípade tribún nad 5 radov.
TYP BT3: členitá vertikálna bariéra: zábrany sú počas používania tribúny vertikálne zarovnané, pri zložení tribúny sú odblokované a členité.
TYP BT4: pevná šikmá bariéra - v prípade tribún s viac ako 5 radmi. Bariéra sa vyrába pri konštantnom sklone asi 10 stupňov. Bezkolízna poloha následných zábran pri skladaní vylučuje potrebu ich demontáže.
Rám zábradlia je vyrobený zo štvorcového profilu 35x35 mm, rohy rámu sú ohnuté do polomeru R99 mm, výplň z uholníkov 20x20x2 mm, s osovým rozstupom max. 120 mm.

Widownia składana teleskopowa

POHON A SKLADANIE

Blokovanie polohy tribúny po jej vysunutí alebo roztiahnutí sa vykonáva pomocou nôh s gombíkom (okrem elektricky sklopených tribún, kde sú polohy trvale fixované zastaveným motorom s pohonnou jednotkou)
Stojany (až 5 radov) sú štandardne ručne skladané.
Voliteľne (od 6 radov štandardne) ich vybavíme modulmi elektrického pohonu. Pohon je trojfázový motor 230 / 400V, 0,25kW, 860 ot./min, IP54, šnekový reduktor i = 100. Liatinové prevodové kolesá, pr. 200 mm s polyuretánovou lištou, šírka 80 mm a tvrdosť 70-75 Shore, 2 kusy na jeden modul motora. Podľa konfigurácie obsluhuje jeden pohonný modul približne 6 bežných metrov stojana. Jednotlivé moduly pohonu pracujú synchrónne.
Pre tribúny sa odporúča inštalovať samostatný systém napájania. Ak nie je k dispozícii špeciálna inštalácia, je možné napájať a ovládať pomocou dodávaného zdroja napájania a ovládacej súpravy.


Pozývame vás na sledovanie filmu predstavujúceho posúvanie a posúvanie tribúny.